czwartek, 21 marca 2013

Antybiotykoterapia

 Lekarze coraz częściej przepisują dzieciom antybiotyki. Kuracja takimi lekami pomaga wrócić do zdrowia, ale jednocześnie osłabia organizm. Antybiotyki niszczą „złe” bakterie, przy okazji zabijając również wiele „dobrych”. Czy chcąc temu zapobiec, w takiej sytuacjach zaraz po wyjściu z apteki kupujesz dziecku jogurty? To stara metoda, ale nie mamy pewności, czy skuteczna – nikt nigdy tego nie zbadał. Ponadto są sytuacje, gdy nie możemy podać choremu jogurtu czy kefiru. Dlatego najlepiej, jeśli Twoje dziecko dostanie probiotyk.
Podczas antybiotykoterapii powinnaś szczególnie zadbać o to, aby leki nie wyrządziły szkody w osłabionym organizmie Twojego maluszka.
Podawanie sprawdzonego probiotyku – którym jest Dicoflor – zmniejsza ryzyko pojawienia się takich objawów, jak: biegunka, mdłości czy zaburzenia smaku, wywołanych przez niektóre antybiotyki.

 www.vitispharma.pl
Najgroźniejsza z nich jest biegunka, która może doprowadzić do niebezpiecznego dla życia odwodnienia. Na szczęście dzięki zastosowaniu Dicofloru możesz realnie zmniejszyć ryzyko wystąpienia biegunki lub, gdy już wystąpi, skrócić jej czas. Sprawisz tym samym, że Twoje dziecko będzie mogło uniknąć dodatkowego cierpienia i szybciej wróci do zdrowia.
Teraz już wiesz, dlaczego pediatrzy przepisując małemu pacjentowi antybiotyk, często zalecają podawanie mu również probiotyku. Najczęściej polecają Dicoflor, ponieważ badania kliniczne dowiodły, że zawarty w nim szczep LGG zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań związanych z antybiotykoterapią. Dzięki probiotykowi delikatny układ trawienny Twojego dziecka lepiej zniesie silne działanie lekarstw. Zadbaj o to, aby antybiotyk i probiotyk były nierozłączną parą walczącą o powrót do zdrowia Twojego malucha.
Pamiętaj jednak – podobnie jak nie każdy antybiotyk jest dobry na wszystko, tak nie każdy probiotyk działa we wszystkich przypadkach! Wybierz ten, który ma udowodnione działanie przy antybiotykoterapii – taki właśnie jest Dicoflor.

Zacznij podawać dziecku probiotyk tego samego dnia co antybiotyk! Możesz wybrać dla niego Dicoflor w postaci kapsułek, saszetek o uwielbianym przez maluchy smaku waty cukrowej oraz kropli –  najłatwiejszy do podania najmłodszym dzieciom.

W zależności od rodzaju (Dicoflor krople, Dicoflor 30, Dicoflor 60) preparat ten zawiera od 1 do 6 miliardów bakterii probiotycznych. Odpowiednia dawka zastosowana przy antybiotykoterapii sprawi, że kuracja będzie skuteczna, a przy tym opłacalna. Minimalna zalecana dzienna porcja do spożycia przy antybiotykoterapii to: 5 kropli Dicoflor krople, 2 kapsułki/saszetki Dicoflor 30 lub 1 kapsułka/saszetka Dicoflor 60.


Antybiotyk i probiotyk to nierozłączna para. Pamiętaj jednak, że nie każdy probiotyk działa w każdym przypadku! Wybierz ten, którego działanie zostało udowodnione w badaniach.

www.vitispharma.pl

Brak komentarzy: