czwartek, 19 maja 2011

Najlepsza książka dziecięca rokuCzytelnicy wybrali najlepszą i najpiękniej wydaną książkę dla dzieci w wieku 5-8 lat. W internetowym głosowaniu największe poparcie internautów uzyskała książka „Co za szczęście Co za Pech” Thomasa Hallinga z ilustracjami Evy Eriksson (Wydawnictwo EneDueRabe). Oficjalne wyniki konkursu - Najlepsza Książka Dziecięca „Przecinek i Kropka” 2010 zostały ogłoszone podczas II Warszawskich Targów Książki. Organizatorem konkursu jest Empik, który będzie polecać ten tytuł rodzicom oraz najmłodszym czytelnikom jako wyjątkową książkę, po którą warto i należy sięgać.

Wow! Jestem dumny i szczęśliwy, że nasza książka została wybrana przez czytelników spośród tak zacnych i wybitnych publikacji. Ta nagroda jest dla wydawnictwa zobowiązaniem do tego, aby wydawać książki równie dobre a nawet lepsze – powiedział Tomasz Kuźmicki, współwłaściciel wydawnictwa EneDueRabe.

Niebo było niebieskie, świeciło słońce. Amanda wybrała się na spacer. Czy w ten zwykły dzień Amanda miała mnóstwo szczęścia czy też ogromnego pecha?
"Co za szczęście! Co za pech!" to przewrotna, opowieść o tym, co się nie wydarzyło. Bardzo pomysłowa konstrukcja książki, zabawny tekst szwedzkiego autora Thomasa Hallinga i znakomite ilustracje Evy Eriksson tworzą niezwykłą historię o zwykłym dniu małej dziewczynki. Czy na pewno zwykłym? "Co za szczęście! Co za pech!" to zaproszenie do rozmowy o rozumieniu i spostrzeganiu szczęścia, względności pewnych zjawisk.

Brak komentarzy: