piątek, 17 grudnia 2010

Uważaj na złowrogie fortepiany!Chopin rysował karykatury swoich profesorów pod szkolną ławką i uwielbiał fiołki! Skąd te ciekawostki? Z nowego portalu dla dzieci, w całości poświęconemu Fryderykowi Chopinowi, którego celem jest rozpowszechnianie jego muzycznego dorobku echopin.pl.

Korzystając z portalu, dzieci nie tylko zapoznają się z twórczością mistrza i jego życiorysem, ale będą mogły także wirtualnie podróżować w miejsca, w których Chopin dorastał, zadawać kompozytorowi pytania i błyskawicznie poznawać odpowiedzi, a także pogłówkować. Dzięki czterem grom edukacyjnym dzieci opanują fakty z życia artysty, zapoznają się z elementami kompozycji i miksowania muzyki, co uczyni ich prawdziwymi znawcami utworów Fredzia - w ramach zabawy trzeba m.in. pomóc Chopinowi upolować przedmioty z epoki, skompletować nutki do kolejnych utworów, uchronić Fryderyka przed złowrogimi fortepianami czy przejść przez tradycyjny quiz z wiedzy o Chopinie.

Jest i coś dla ucha - na portalu będzie można usłyszeć utwory skomponowane przez Chopina, a także grane i śpiewane ludowe mazurki, które były dla niego inspiracją. Zaglądajcie na portal regularnie, ponieważ niemalże codziennie można tam znaleźć kolejne niespodzianki!

Brak komentarzy: