Miesięcznik GAGA to psychologiczny magazyn dla nowoczesnych rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Porusza najważniejsze tematy rodzicielstwa. GAGA inspiruje, zachęca, mądrze radzi i ukazuje ważne aspekty wychowawcze. Magazyn dostępny jest w całej Polsce w sieciach Empik, Inmedio, Traffic Club, Discover, Relay, Kolporter, a także bezpłatnie w wersji na iPad.
środa, 15 grudnia 2010
Nagrody "Przetwór roku" przyznane
12 grudnia zakończyła się 5 edycja PRZETWORÓW - jednej z najpopularniejszych polskich imprez związanych z designem, ekologią i recyklingiem. Podczas "przetworowego" weekendu ponad 4000 warszawiaków odwiedziło halę na terenie SOHO FACTORY przy. ul. Mińskiej 25 w Warszawie, by podziwiać i kupować prace tworzone na żywo przez ponad dwustu uczestników.
PRZETWORY to dla młodych designerów okazja by zmierzyć się z problemem recyklingu i zaprezentować swoje prace szerokiej publiczności. Również znaleźć nabywców na swoje projekty: ubrania, akcesoria, lampy, meble, zabawne i pomysłowe gadżety. Nie inaczej było również w tym roku. Tradycyjnie w ramach PRZETWORÓW odbył się także konkurs na najciekawsze projekty.
Tegoroczna, już piąta edycja Rezydencji Twórczego Recyclingu PRZETWORY, miała zasięg międzynarodowy. Na zaproszenie organizatorów, przy wsparciu Instytutów Kulturalnych z Anglii, Holandii, Francji, Hiszpanii i Litwy do Warszawy przyjechali designerzy i grupy projektowe z tych krajów, m.in. holenderski team Refunc (www.refunc.nl), hiszpańska Basurama (www.basurama.org), El Ultimo GRITO/EUG Studio z Wielkiej Brytanii (www.eugstudio.com), Mantas Lesauskas z Litwy (www.lesauskas.lt), Tom Price, Wielka Brytania (www.tom-price.com).
W dniu 12 grudnia jury PRZETWORÓW 5 przyznało nagrodę główną czyli tytuł PRZETWÓRU ROKU, otrzymali ją ex aequo:
- studentki londyńskiego Royal College of Art, Juwei Huang i Tongtong Ren za parawan zbudowanego z drewnianych elementów stelaży łóżek oraz słoików – niezwykle finezyjny i poetycki projekt, który zafascynował również jury swoją mobilnością
- Jakub Sobiepanek i Robert Pludra, absolwenci wzornictwa na warszawskiej ASP za projekt bardzo wygodnego oraz wyróżniającego się formą fotela, wykonanego z plastikowych beczek oraz krzesła z tekturowych opakowań po świetlówkach, wyróżniajacego się mimo wykorzystania pozornie mało trwałego tworzywa swoją stabilnością i przemyślaną konstrukcją).
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz