piątek, 10 grudnia 2010

Polacy częściej fotografują swoje starsze dzieci
Redakcja Gagi natknęła się ostatnio na ciekawostkę dotyczącą fotografowania. Z badań przeprowadzonych w Europie (w tym w Polsce) przez firmę Nikon wynika, że ponad połowa rodziców uważa, że robi więcej zdjęć swoim starszym dzieciom niż młodszym!
Narodem najczęściej potwierdzającym taką tendencję są Hiszpanie (70 proc. ankietowanych) oraz Włosi (68 proc.). Na drugim biegunie znajdują się Litwini, wśród których 34 proc. przyznaje, że ich starsze dziecko ma więcej zdjęć. W Polsce ten odsetek wynosi 56 proc, przekraczając średnią europejską wynoszącą 51 proc.


Badanie przeprowadzone na grupie 500 osób w Polsce pokazało, że więcej zdjęć starszym dzieciom robią matki (57 proc.) niż ojcowie (53 proc.).

Analizując swoje dzieciństwo, ankietowani Polacy zauważają, że starsze dziecko w ich rodzinie częściej pojawia się w rodzinnym albumie. Pytani z kolei o swoje ulubione zdjęcie z dzieciństwa wskazują fotografie z rodzinnych wakacji. Mniej niż jedna czwarta (23 proc.) twierdzi, że ich ulubione zdjęcia to fotografie całej rodziny na słonecznej plaży lub podczas zwiedzania ciekawych miejsc. Najmniej lubiane są zdjęcia z zajęć sportowych i wspólnych posiłków (2 proc.). Co ciekawe, blisko jeden na 10 ankietowanych w Polsce (8 proc.) stwierdził, że nie lubi żadnych zdjęć ze swojego dzieciństwa.

Czy wy zauważacie taką prawidłowość w swoich rodzinach?

Brak komentarzy: