poniedziałek, 30 marca 2009

Rodzinna Niedziela w Muzeum GalicjaPodczas kwietniowej Rodzinnej Niedzieli w Żydowskim Muzeum Galicja maluchy wraz z rodzicami będą miały okazję poznać nieznane i zapomniane legendy Kazimierza. Dowiedzą się również, co to jest święto Pesach i jak się je obchodzi, a także dlaczego szuka się chamecu, czym jest seder, co takiego opisuje Hagada i dlaczego podczas Pesach nie je się chleba tylko macę. W samo południe zapraszamy na koncert pt. „Bajeczka dla Ciebie”. Żydowskie piosenki dla dzieci zaprezentuje Ula Makosz przy akompaniamencie fortepianu i skrzypiec.


Program wydarzeń (5 kwietnia):

10.00 Legendy Kazimierza – wycieczka z przewodnikiem Muzeum Galicja
11.00 Święta Żydowskie: Pesach – warsztaty dla dzieci i rodziców
12.00 Bajeczka dla Ciebie – piosenki dla dzieci w wykonaniu Uli Makosz

Gry i zabawy edukacyjne pod opieką animatorki przez cały dzień!
Bilet rodzinny - 5 zł
***

Rodzinna Niedziela to cykliczne wydarzenie, które odbywa się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w Muzeum Galicja. Projekt powstał, aby w przystępny sposób przybliżyć kulturę żydowską mieszkańcom Krakowa.
Muzeum Galicja jest instytucją, która zapewnia wszelkie niezbędne udogodnienia dla rodziców z dziećmi m.in przewijak, możliwość podgrzania jedzenia dla maluchów oraz jedzenie dla najmłodszych w muzealnej kawiarni. Na teranie obiektu obowiązuje zakaz palenia, obejmujący również kawiarnię; natomiast brak stopni i schodów umożliwia swobodne poruszanie się z wózkiem.
Żydowskie Muzeum Galicja
Kraków, ul. Dajwór 18
Tel. 012 421 68 42
www.galiciajewishmuseum.org

Brak komentarzy: