czwartek, 22 kwietnia 2010

Dzieciaki-rozrabiaki kredkami Arobala


Dzieciaki-rozrabiaki ze Starej Ochoty są bohaterami prac narysowanych przez Bartka Kociembę aka Arobala. Wystawa architektonicznych portretów będzie czynna od 24 kwietnia w Filtry Cafe (Niemcewicza 3) i potrwa do 30 czerwca br. Na wernisaż zapraszamy 25 kwietnia o godz. 16.30.

Namalowane kredkami postacie zostały umieszczone w plenerach przedwojennej części warszawskiej Ochoty, czyli tam, gdzie dzieciaki mieszkają, chodzą do przedszkoli, spotykają się z rówieśnikami, a przede wszystkim oddają się rozrabianiu i psikusanctwie. Wystawa "Rośnie Ochota" jest finałem artystyczno-społecznościowego projektu, który został zrealizowany wspólnie przez Arobala, znanego warszawskiego rysownika, ilustratora, blogera młodego pokolenia, oraz kawiarnię Filtry zorientowaną na integrację i animację środowiska Starej Ochoty. Dzieci (3-6 lat), które wzięły udział w projekcie, podczas warsztatów z artystą i psychologiem same wskazały, rysowały, a potem opowiedziały o tych miejscach na Starej Ochocie, które są dla nich najważniejsze, najbliższe, gdzie czują się bezpiecznie i swobodnie. - Zależało nam na tym, by dzieciaki poprzez rysunki opowiedziały nam o swojej okolicy, o tym jakie wiążą z nią emocje. Bardzo ważny był również ich kontakt z Arobalem, który wrażenia z tego spotkania przeniósł na papier - powiedziała Magda Konstantynowicz z Filtry Cafe. Rysunki dzieci, które powstały podczas warsztatów także będzie można obejrzeć w Filtrach.

Bartek Kociemba aka Arobal (ur. 1984) rysownik, ilustrator, grafik. Współpracował z wieloma magazynami, m.in. A4, Bluszcz, Cafe Magazyn, Dik Fagazine, Exklusiv, Glamour, oraz Podróże.W 2008 roku zaprojektował i zilustrował płytę “Hevi Metal” duetu Fisz i Emade. W zeszłym roku przygotował ilustracje do książki Marcina Szczygielskiego “Omega”. Wpsółpracuje z Teatrem Dramatycznym M.St. Warszawy im. Gustawa Holoubka jako plakacista. blebazgroly.blog.pl, arobal.blogspot.com Filtry Cafe to niezależna lokalna warszawska kawiarnia przy ul. Niemcewicza 3 na Starej Ochocie. Po pierwsze kawa. Po drugie kultura. www.filtrycafe.pl

Brak komentarzy: