poniedziałek, 25 maja 2009

Dzień dziecka w CSW


Niesłychanie pozytywnym przejawem dojrzałego kapitalizmu jest zainteresowanie społeczne wielkich korporacji, które angażują się w rozwój najmłodszego pokolenia. James Dyson nie jest ogromną korporacją, tylko międzynarodową firmą, która wpisuje się w ten nurt na naszym podwórku. W tą niedzielę Fundacja Jamesa Dysona sponsoruje warsztaty dla dzieci z projektowania i rozwijania twórczego myślenia w ramach obchodów Dnia Dziecka w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej. Szczegóły całego programu CSW niżej:

Artystyczny Dzień dla Dziecka 2009 w CSW

Program Edukacji Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na warsztaty
31 maja /niedziela/ godz.11:00.

W Programie:

1. Domy Przyszłości. Warsztat designerski prowadzony we współpracy z Fundacją Jamesa Dysona.Celem warsztatów jest rozbudzenie w dzieciach ciekawości i kreatywności, bezpośredni kontakt z projektowaniem poprzez zabawę.
2. House Odyssey 2100. Warsztat z projektowania futurystycznych urządzeń
3. Kino.Lab dla Dzieci. Pokazy filmów dla Dzieci
4. Klick&Drum. Warsztaty bębniarskie zakończone wspólnym koncertem Dzieci z Kazimierzem Klickim


Wstęp na zajęcia jest wolny
Informacja i zapisy: Joanna Rentowska joren@csw.art.pl

Program Edukacji Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski od ponad dziesięciu lat zajmuje się organizowaniem wydarzeń o charakterze edukacyjno – artystycznym skierowanym do najmłodszej publiczności. Warsztaty przez zabawę i urozmaicone zajęcia plastyczne zapoznają dzieci z fascynującym światem sztuki.

Fundacja Jamesa Dysona jest organizacją charytatywną założoną w 2002 roku, której celem jest miedzy innymi wspieranie edukacji w zakresie designu i technologii. Od 2004 roku przyznawana jest również międzynarodowa nagroda – James Dyson Award, mająca na celu inspirowanie kolejnej generacji projektantów i zachęcenie studentów do projektowania funkcjonalnych produktów.

Brak komentarzy: