piątek, 14 marca 2014

Klinika dla pluszaków

PRZEDSZKOLAKI MOGĄ ZMIENIĆ ŚWIAT

Dzięki pozytywnym wzorcom, przedszkolaki mogą zmienić świat na lepsze – mówi twórca hitowego serialu Disney Junior „Klinika dla pluszaków”.

Zmienianie świata to marzenie każdego lidera, polityka i działacza społecznego, nie mówiąc już o twórcach seriali dla przedszkolaków. Chris Nee, zdobywczyni nagrody Emmy, wierzy, że stworzenie pozytywnego modelu do naśladowania, w dodatku angażującego emocje, może zmienić świat na lepsze.
Zainspirowana historią swojego syna, Theo, chorego na astmę, stworzyła hitową „Klinikę dla pluszaków”. Serial, który śledzi losy Doktor Dośki, jej szmacianych pomocników oraz pacjentów. Dośka jest małą, sześcioletnią dziewczynką, która w swojej podwórkowej klinice leczy z powodzeniem wszystkie pluszowe maskotki i inne zabawki z sąsiedztwa. Przekaz serialu wzmacniany jest przez łatwo wpadające w ucho piosenki, przyjazne postacie oraz zabawne zwroty akcji. „Klinika dla pluszaków” zdobyła serca widzów na całym świecie. Już ponad 1 na 3 dzieci w Polsce obejrzało przygody Doktor Dośki.
Bardzo chciałam, żeby Dośka była silną dziewczynką, mądrą liderką, kimś, kogo można naśladować – mówi twórca serialu Chris Nee. I dodaje – Ważne było dla mnie też to, żeby nie była zbyt idealna.


Od swojej premiery na kanale Disney Junior we wrześniu 2012 r. serial cieszy się bardzo duża popularnością, znajdując się na liście trzech najchętniej oglądanych seriali na kanale we wszystkich przedziałach wiekowych. W 2013 r. serial „Klinika dla pluszaków” dotarł do 5,9 miliona osób w wieku 4+, z czego 1,5 miliona (34%) to dzieci w wieku od 4-15 lat i 989,000(47%) to dzieci w wieku 4-9 lat (Źródło: Nielsen Audience Measurement Polska / AdvantEdge (All Homes); Reach criteria 3 minutes consecutive viewing).Serial „Klinika dla pluszaków” podkreśla znaczenie poczucia wspólnoty oraz niesienia pomocy wszystkim, którzy są w potrzebie. Ma na celu rozwijanie u najmłodszych umiejętności społecznych i emocjonalnych, a także zachęca do samodzielnego myślenia oraz dokonywania wyborów moralnych i etycznych. Doktor Dośka przekazuje małym widzom pomocne wskazówki o tym, jak dbać o codzienną higienę i zdrowie, jak troszczyć się o innych, a rodzicom radzi, jak zmniejszyć strach ich dziecka przed wizytą u lekarza.

Drugi sezon hitowego serialu „Klinika dla pluszaków”
już w Disney Junior.
Nowe odcinki w każdą sobotę o 8:50.

Więcej informacji można znaleźć na stronie dedykowanej serialowi: Klinika dla pluszakówBrak komentarzy: