Miesięcznik GAGA to psychologiczny magazyn dla nowoczesnych rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Porusza najważniejsze tematy rodzicielstwa. GAGA inspiruje, zachęca, mądrze radzi i ukazuje ważne aspekty wychowawcze. Magazyn dostępny jest w całej Polsce w sieciach Empik, Inmedio, Traffic Club, Discover, Relay, Kolporter, a także bezpłatnie w wersji na iPad.
czwartek, 22 września 2011
Festiwal Filmów Młodego Widza WĘDRUJĄCE ALE KINO!
Kilka dni temu z Poznania wyruszył objazdowy Festiwal Filmów Młodego Widza WĘDRUJĄCE ALE KINO!. To impreza realizowana przez Centrum Sztuki Dziecka Centrum Sztuki Dziecka, organizatora najstarszej i największej imprezy filmowej dla dzieci i młodzieży w naszym kraju. Objazdowy festiwal trasę rozpoczął w Wielkopolsce, gdzie, w dniach 19 - 21 września, odwiedził Czarnków, Gębice i Trzciankę. Kolejne przystanki na trasie festiwalowej Wędrującego Ale Kino! to Karlino i Białogard w województwie zachodniopomorskim (22-24 września), Gołdap w woj. warmińsko-mazurskim (26-28 września) oraz Teremiski i Białowieża w woj. podlaskim (29 września-1października). Uczestnicy festiwalu będą mogli obejrzeć 9 filmów pełnometrażowych oraz 5 krótkometrażowych produkcji TV Studia Filmów Animowanych w Poznaniu.
W trakcie festiwalu widzowie zobaczą m.in. francuski film animowany „Sekret Eleonory” w reżyserii Dominque Monfery, który w poznaniu został nagrodzony „Marcinkiem” – nagrodą jury dziecięcego oraz wyróżnieniem Jury międzynarodowego za szczególne walory edukacyjne – pokazanie, że wiedza to moc, poprzez którą można lepiej zrozumieć świat. W programie pokazów znajdzie się również wyróżniony przez jury międzynarodowe film „Nazywam się Kalam”. Jak podkreślało jury międzynarodowe w swoim werdykcie to cudownie barwna i zajmująca historia chłopca, który z determinacją zmienia swój los. W programie również: „Garuda w moim sercu” (Indonezja 2009), „Indianin” (Holandia 2009), „Bran Nue Dae” (Australia 2009), „Przyjaciel wesołego diabła” (Polska 1986), „Italianiec” (Rosja 2005) oraz „Chłopiec, który szukał duszy” (Kenia, Niemcy 2010) i „Do szpiku kości” (USA 2010) głośny film Debry Granik.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz