wtorek, 28 czerwca 2011

Czytajmy bajki, dzieci tego potrzebują!Zapraszamy do udziału w akcji czytania bajek dzieciom, jakiej poświęcona jest witryna nasze-bajki.pl. To bezpłatny serwis społecznościowy zachęcający do czytania i pisania bajek dla dzieci. Zawiera darmową bazę bajek do czytania dla dzieci dostępną dla każdego użytkownika. Codziennie spośród nadesłanych bajek wybierana jest Bajka Dnia. Można również przejrzeć bajki archiwalne, a także bajki tematyczne, rymowanki, bajki terapeutyczne - o przedszkolu czy bajki pisane specjalnie na wakacje. Czytajmy bajki, dzieci tego potrzebują!
Zachęcamy do wspólnych wojaży po bajkach pisanych specjalnie na okoliczność wakacji. Można je znaleźć w serwisie nasze-bajki.pl w zakładce bajki tematyczne / Bajki na wakacjach. Zapraszamy, wspólne czytanie bajek to świetna zabawa.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Też jestem za czytaniem bajek dzieciom. To stary, wręcz ekologiczny sposób na wychowywanie dzieci. Opowiadając bajki nie tylko zwiększamy słownictwo dziecka, ale również uczymy go uczuć, logicznego myślenia, zadawania pytań - samo dobro. I co najważniejsze - jesteśmy w interakcji z dzieckiem, jesteśmy razem, rozmawiamy z dzieckiem - pokazujemy że jest dla nas ważne. Całym sercem popieram czytanie bajek dzieciom. Dziękuję za kontakt do serwisu nasze-bajki.pl rzeczywiście ułatwia. Wybierają i proponują codziennie nową bajkę do czytania. Przeczytać jedną bajkę dziennie dziecku - to tak niewiele, a jednak tak wiele!

Monika pisze...

Czytam bajki. Aktualnie obie z Zo zakochałyśmy się w książkach P.Lindenabuam. Polecam.

Monika pisze...

czytam. obie z Zo uwielbiamy książki i wspólne siedzenie na kanapie z książka. teraz czytamy ksiakzi P.Lindenbaum. Gorąco polecam. Mądre. Pięknie ilustrowane.