czwartek, 25 czerwca 2009

Niezwykła wystawa fotografii dzieciaków z warszawskiego Targówka Przemysłowego

Dzieciaki | wystawa zrealizowana z fotografem Tomkiem Niewiadomskim

Gdzie | Plac Zamkowy w Warszawie
Kiedy | Poniedziałek, 6 lipca 2009 r.
O której | 18.00

Krótko o projekcie | Wszystkie zdjęcia powstały podczas warsztatów fotograficznych prowadzonych przez Tomka Niewiadomskiego na przestrzeni ostatniego roku. Po tych spotkaniach pozostało ponad czery i pół tysiąca zdjęć, z których fotograf wybrał około dwustu. Fotografie dzieciaków są spontaniczne, nie dotknięte żadną ideologią ani określoną wizją artystyczną. Dlatego są szczere do granic i w taki właśnie sposób pokazują percepcję dzieci i to co je interesuje, porusza. Może to być Syrenka Warszawska uchwycona jakby mimochodem, może nie dokońca uważnie. Mimo wszystko sfotografowana, zauważona. Może to być portret najlepszej przyjaciółki zrobiony podczas wspólnej kąpieli w basenie albo upamietnienie wygłupów z kolegami z podwórka...
Dzieciakami, które brały udział w warsztatch zajmuje się już od kilku lat Klub Dzieci Targówka - wspólna inicjatywa Stowarzyszenia "Dzieci Targówka", Zespołu Szkół mieszczących się na tym terenie, firmy Procter&Gamble oraz Rady Osiedla Dzielnicy Targówek. Wszystkie te instytucje pokazały - nie tylko tym projektem - jak ważne jest w inwestowanie w dzieci, w ich pasje, edukację (szczególnie artystyczną) i małe lub większe marzenia.

Proctle&Gamble | Żyj, Poznawaj, Rozwijaj się P&G jest globalnym programem firmy Procter & Gamble skierowanym na pomoc dzieciom w potrzebie. W Polsce realizowany jest poprzez inicjatywę „Klub Dzieci Targówka – Dzielimy się pasją” opartą na zaangażowaniu wolontariuszy – pracowników firmy P&G. Dzielą się oni swoją wiedzą i umiejętnościami z małymi sąsiadami firmy, prowadząc różnordne zajęcia pozaszkolne. W ten sposób dzieci z Targówka Fabrycznego mają możliwość rozwoju swoich talentów oraz odkrywania pasji, co umożliwi im lepszy start w dorosłe życie.
Tomek Niewiadomski (rocznik 1974) swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe zdobywał w Australii, Polsce i Stanach Zjednoczonych. Był uczniem Davida Michela Kennedy'ego i Paula Aresu. Absolwent School of Fine Arts-Photography w Sydney. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Boję się potworów, takich z filmów i z horrorów [Agnieszka, 12 lat]

więcej | www.element65.pl

Brak komentarzy: