czwartek, 20 listopada 2008

Czytamy!

Doszły do redakcji nowe tytuły od wydawnictwa Hokus Pokus. Pięknie wydana "Gęś, śmierć i tulipan" Elbrucha oraz "Pluk z wieżyczki" Annie Schmidt.PLUK na ratunek rozbitkom po Julkowym!
Jeśli twoje dziecko niechętnie, ale jednak na pewno wyrosło już z nałogotworczej serii przygód "Julek i Julka" Annie M.G. Schmidt, niech nie rozpacza. Autorka zatroszczyła się również o starsze dzieci (na nasz gust 4-7) opisując przygody Pluka - uroczego chłopca zamieszkałego na samym szczycie wysokiego bloku mieszkalnego wraz z zaprzyjaźnionym karaluchem Zazą. Podobnie np Pippi Longstrump, Pluk nie ma rodziców co od razu intryguje małych czytelników. Do jego silnych zalet należy też pojazd, jakim się porusza. Jakie dziecko nie pozazdrości mu czerwonego dźwigu, którym chłopiec jeździ po małym Holenderskim miasteczku, w którym mieści się akcja tej bajki? Wciągnięte więc w kolejną krainę Annie Schmidt, dzieci z zapartym tchem prześledzą przygody Pluka i jego próbom uratowania pobliskiego ogrodu przed zalaniem betonem."Gęś, śmierć i tulipan" - czyli miło o umieraniu.
Spodziewałyśmy się, że ta książka będzie ładna jak oglądałyśmy ją w wersji elektronicznej. Niemniej jednak, wersja papierowa zrobiła na nas silne wrażenie. Jest piękna. Nie każde dziecko jest gotowe czytać o śmierć, nawet w tak przyjaznej formie jak traktuje o niej Elbruch. Ale każde polubi wdzięczną, delikatnie komiczną postac Gęsi, która też nie jest gotowa myśleć o śmierci, a musi.

Brak komentarzy: